Paylaş

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Coza Yapı Limited Şirketi, 1975 yılında Salih Coza tarafından kurularak inşaat mühendisliği ve müteahhitlik alanında hizmet vermeye başladı. 2000 yılında Dr. Öğr. Ü. Mimar Halit Coza ve 2003 yılında da Mali Müşavir Erdem Coza’nın katılımıyla, bugüne kadar yapı sektörünün hemen her alanında faaliyet göstermektedir.

Mimari proje üretiminden, inşaat, taahhüt, iç mimarlık hizmetlerine, yapı malzemeleri satış ve uygulamasından, mobilya-aksesuar satışına kadar yapı üretim sürecinin her aşamasında destek veriyoruz.

Jotun Boya, Mapei Yapı Kimyasalları, Fixa Yapı Kimyasalları, Igloo Mantolama Sistemleri, Terrawool Taş Yünü, Atermit Sandviç Panel Sistemleri gibi sektörün öncü firmalarının bayiliklerini sürdürüyoruz. Bu bayilikleri de yapmış olduğumuz teknik uygulamalarla destekliyoruz. Özellikle ısı, ses, su yalıtımı ile poliüretan ve epoksi zemin kaplama uygulamaları konusunda bölgede sektörün öncü, titiz, tecrübeli ve profesyonel firmalarından biriyiz.

Ülkenin önde gelen firmalarının bayiliği ile başlayan mobilya sektörü sürecimiz elde ettiğimiz tecrübe sonrası “Coza Concept” adı altında toplanarak, farklı tarz, konsept anlamında her kesime hitap edebilen bir mobilya markasına dönüştü. Bünyemizdeki mimarlarla mekan tasarımından kişiye özel tasarım mobilya üretimine kadar hizmet verebiliyoruz.

FİRMA ORTAKLARI

Salih Coza

İnşaat Mühendisi

 

1951 yılında Denizli’de doğdu. 1973 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1975 yılında Mestes Mühendislik adı altında serbest inşaat mühendisliği ve müteahhitlik yapmaya başladı. 2004 yılında Coza Yapı Limited Şirketini kurdu. Uzun yıllar Kızılay Başkanlığı ve Amatör Futbol Kulübü Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Denizlispor, Pamukkale Tenis Kulübü, Futbol Adamları Derneği gibi bir çok kulüpte yöneticilik görevlerinde bulundu.

Halit Coza

Dr. Öğretim Üyesi Mimar

 

1978 yılında İzmir’de doğdu. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında yüksek lisansını, 2011 yılında da yine aynı üniversitede doktorasını tamamladı. 2000-2011 yılları arasında İstanbul’da serbest mimar olarak görev yaptı. 2016 yılında Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde de Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik hayatına başladı. Denizli Mimarlar Odası 12. Dönem yönetim kurulunda sayman üye olarak 2016-2018 yılları arasında görev aldı. Halen Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) 14. dönem yönetim kurulu üyeliğini yapmakta ve Tekil-a müzik grubunda görev almaktadır.

Erdem Coza

Mali Müşavir

 

1982 yılında Denizli’de doğdu. 2003 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında LSI Vancouver Canada’da eğitimini sürdürdü. 2008 yılında Mali Müşavir belgesi almaya hak kazandı. Halen Coza Yapı bünyesinde çalışma hayatına devam eden Erdem Coza aynı zamanda Tekila adlı müzik grubunun gitarist ve solistliğini yapmaktadır.

TASARIM EKİBİ

Kamile Gürsoy

Mimar

Veli Mert Aydın

Mimar